מהי תורת המספרים והאם יש לה קשר לזכייה בלוטו?

תורת המספרים היא ענף במתמטיקה שעוסק במגוון רחב של נושאים הנוגעים אל תכונות המספרים הטבעיים. בעיות רבות הקשורות לתחום זה אינן עוסקות בפיתרון או קשות מאוד לכך, ולכן נעזרים בתחומים נוספים על מנת לפתור בעיות אלו כמו סטטיסטיקה, גיאומטריה, אלגברה וכדומה.

מאת: קלאב 4 יו – צוות האתר

אילו תחומים קיימים בתורת המספרים?

קלאב פור יו צוות קלאב פור יו מסביר כי מראשית ימי האנושות המספרים הטבעיים נמצאים בחקר תחומו של האדם. כבר בשנים 1600-1900 לפני הספירה דנו במשפט פיתגורס ובתקופת יוון הקדומה זכו לפריחה. חברת קלאב 4 יו מציינת שהתחומים העיקריים שקיימים בתורת המספרים הם:

  • תורת המספרים האלגברית – עוסקת במספרים אלגברים שמהווים הכללה של המספרים השלמים.
  • גיאומטריה אלגברית אריתמטית – חקר בעיות בתורת המספרים בכלים שמשבלים גם אלגברה וגם גיאומטריה.
  • תורת המספרים האנליטית – שימוש בכלים של חשבון אינפיניטסימאלי ופונקציות מרוכבות כדי להתמודד עם בעיות העוסקות בתכונותיהם של המספרים השלמים. כמו כן צוות קלאב פור יו מוסיף כי הקירובים הדיופנטיים, העוסקת בקירובים רציונאליים למספרים אי-רציונאליים ומאפשרת לחקור את הפתרונות השלמים של משוואות.
  • תורת המספרים האלמנטארית – מועדון לקוחות club4u מסביר שחקר תכונות המספרים השלמים ופונקציות המוגדרות על-פי תכונות מספריות.
  • תורת המספרים החישובית – חקר אלגוריתמים שרלוונטיים לתורת המספרים.

האם קיים קשר בין לוטו למתמטיקה?

קלאב 4 יואין קשר ישיר בין תורת המספרים לזכיות בלוטו משום שאין חוקיות בזכיות, אך בעיה זו מהווה את אחת הבעיות שקשה לפתור ולכן נעזרים בתורת ההסתברות. עם זאת, לפי כתבה שהתפרסמה בשנת 2011 באתר ynet, ג'ואן גינטר פרופ' למתמטיקה מארה"ב, התגלתה כזוכה סדרתית בלוטו. למעשה, זכתה גינטר 4 פעמים בכרטיסי גירוד והועלה חשד כי היא פיצחה את השיטה.

מועדון לקוחות club4u מציין כי בשנת 1993 היא זכתה ב-5.4 מיליון בלוטו, לאחר עשר שנים זכתה ב-2 מיליון דולר, לאחר שנתיים ב-3 מיליון דולר ובשנת 2010 ב-10 מיליון דולר. הסיכוי לכך שמישהו יזכה 4 פעמים מוערך כאחת למיליון מיליארדים.

צוות קלאב פור יו מציין כי מה שיכול להסביר את הפרשה היא כרטיסי גירוד שנקנו מאותו מרכול בעיירה בטקסס, והועלתה הסברה כי מומחית המתמטיקה חישבה מתי צפוי הכרטיס המנצח להישלח לעיירה.רצף זכיות מסוג זה אפשרי אם היא פיצחה את האלגוריתם של חלוקת כרטיסי הגירוד המנצחים, שלפי גורמים בלוטו הוא סדר קבוע הידוע רק למעטים בלבד.

קלאב פור יו הנה חברה המנהלת מועדון המונה אלפי לקוחות שמשתתפים יחד בהגרלות של מפעל הפיס ובכך מגדילים את סיכויי הזכייה שלהם וחוסכים את עלות ההשתתפות באופן משמעותי.

כתיבת תגובה